post image

Kupon plebiscytowy znajdziesz co tydzień w Tygodniku Regionalnym Nowiny!
20 lat samorządności to doskonała okazja żeby wyróżnić tych, którzy naprawdę spełnili oczekiwania wyborców. Tych, którzy obiecywali zająć się naszymi problemami i tej obietnicy dotrzymali. Byli skuteczni, a największą wartością nie były dla nich polityczne rozgrywki, ale wierność wyborcom.

Zasady plebiscytu
Do współpracy przy plebiscycie zaprosiliśmy samorządy czterech miast naszego regionu. Zasady ustaliliśmy proste – wybieramy spośród samorządowców pochodzących z wyboru (począwszy od 1990 roku), którzy przepracowali pełną kadencję. Fory otrzymali tylko radni trwającej kadencji, których też umieściliśmy na liście. Powód? Cóż, choć do końca kadencji jeszcze trochę pozostało, to ich pracę potrafimy ocenić dziś najbardziej krytycznie. A więc handicap trwającej wciąż kadencji znika...
Wybór pozostawiamy Wam, Czytelnikom Tygodnika Regionalnego Nowiny! Kontaktując się z naszymi dziennikarzami często oceniacie prace samorządowców i często, są to oceny bardzo radykalne. Teraz zachęcamy Was do wzięcia sprawy w swoje ręce – głosujcie na tych najlepszych! Co tydzień w Nowinach znajdziecie kupon do głosowania, który możecie wypełnić i wysłać na adres redakcji. Pamiętajcie, to od Was zależy którzy z samorządowców pracujących w Rybniku, Jastrzębiu, Czerwionce-Leszczynach i Wodzisławiu otrzyma tytuł Samorządowca 20-lecia w swoim mieście! Wyniki ogłosimy 19 maja, a kilka dni później docenieni przez Was ludzie otrzymają pamiątkowe statuetki.

Konkurs dla Czytelników
Nasz redakcyjny cykl poświęcony 20-leciu naszych samorządów potrwa do końca maja. Co tydzień będziemy pisać o tym, jak ten czas zmienił nasze miasta. Będziemy szukać pozytywów, ale od krytyki też uciekać nie będziemy.
Was zachęcamy do udziału w głosowaniu, ale też mamy dla Was konkurs – napiszcie, jak w ciągu ostatnich 20 lat zmieniło się Wasze życie. Wasza ulica, dzielnica i miasto, ale i Wasze życie codzienne! Najciekawsze wspomnienia opublikujemy na łamach Nowin, a także nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez urzędy miast współpracujących z nami przy plebiscycie!


Pobierz listę radnych z Twojego miasta:
Rybnik
Czerwionka-Leszczyny
Jastrzębie
Wodzisław Śląski

Komentarze

  • lekarz Jak redakcja się błaźniZamiast być po stronie czytelników to zarabiacie pieniądze robiąc laurki włodarzom miast. Wstyd. Cały dodatek sfinansowany za pieniądze podatników. Co to za dziennikarstwo?

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.