Laury lekkoatletów

Tytuł mistrzowski w skoku wzwyż wywalczyła Zuzanna Warzecha z Victorii Racibórz. Podopieczna trenera Karola Szynola pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,73 m. Druga w tej konkurencji była jej klubowa koleżanka Justyna Kasprzycka. Zawodniczki Victorii powtórzyły tym samym swój ubiegłoroczny sukces, kiedy to stawały na najwyższych stopniach podium w kategorii młodziczek.Z brązowym medalem na Śląsk wróciła Magdalena Konsek z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 600 metrów. Wychowanka trenera Michała Olszara pokonała ten dystans w czasie 1.37,91. Zdaniem opiekującego się nią szkoleniowca zawodniczka RMKS zaprzepaściła szansę na zdobycie złotego medalu źle taktycznie rozgrywając finałowy bieg. We wcześniejszych eliminacjach uzyskiwała najlepsze rezultaty i to w niej upatrywano główną faworytkę tej konkurencji.