post image

Dzisiaj w urzędzie miasta zaprezentowano wszystkie informacje praktyczne, związane z koncertem Bryana Adamsa w Rybniku, który odbędzie się 13 czerwca.
Najważniejsza rzecz dla kierowców: tego dnia od godz. 16.30 zamknięta będzie ul.Gliwicka od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego (czyli od ronda przy psychiatryku do ronda przy Carrefourze). Będą tam mogły dojeżdżać autobusy, które będą dowoziły na miejsce uczestników koncertu. Droga będzie zamknięta do czasu, aż wszyscy opuszczą stadion i rozjadą się. Po koncercie zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, ruchem kierowali będą policjanci.
W sumie 13 czerwca na terenie miasta pracowało będzie stu policjantów. Będą na skrzyżowaniach, na rogatkach miasta. Kierowcy będą mogli zapytać o drogę, miejsce parkingowe. – Prosimy kierowców  uczestników koncertu  o umieszczenie białej kartki za szybą. To będzie oznaczać, że samochód udaje się właśnie na imprezę – mówi Ryszard Czepczor z rybnickiej drogówki.
Dla zmotoryzowanych uczestników koncertu przygotowano ponad 7 tysięcy miejsc parkingowych (ul. Brzezińska/Transgór – 200 miejsc, Makro/ul. Żorska – 350 miejsc; Błonia Paruszowiec Piaski – 1947 miejsc; Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 ul. Energetyków – 350 miejsc; Ruda 2 – Obwiednia Północna – 1535 miejsc; ul. Rudzka Cowboy – 680 miejsc; parking Ruda przed kąpieliskiem dla VIP-ów – 200 miejsc plus rezerwa dla autobusów). Parking będzie kosztował dziesięć złotych.
Autobusy będą dowoziły uczestników koncertu z parkingów na stadion. Posiadacze biletów jadą bezpłatnie. Autobusy zostaną podstawione na parkingi o godz. 16.30, będą odjeżdżały sukcesywnie, czyli jak odjedzie jeden z pasażerami, zostanie podstawiony kolejny. Powrót na parkingi po koncercie po godz. 23.15.
Więcej w specjalnym dodatku "Nowin", który ukaże się już w środę, 8 czerwca.

Komentarze

  • ja ......Jak na zuzel przychodzilo po 20tys ludzi nikt nie zamykal ulic, wszyscy znajdowali miejsca parkingowe, po meczu rozjezdzali sie do domow. Teraz taka panika jak by mialo byc ze 100tys ludzi. i jeszcze te platne parkingi..

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.