Bulikiym na podzimki


Moja szychta zaczynała się o osmyj rano, a kończyła późnym popołedniym. Ale trefiało , że i po wieczerzy trza boło na nowo łoblykać robocze lonty, bo bauer wynojd jeszcze jakoś pilno robota. Pora razy stoli my przi maszynie na hali i sortowali szpargiel do samyj jedynostyj w nocy, bo już wczas rano przyjyżdżały po niego auta z dortmundzkich sklepów. Tak się robiyło do czasu, aż na bauerskich polach łozdrzalały podzimki. Mioł ich możno z dziesiyńć hektarów. Robota przi nich zaczynała się o 6 rano, a kończyła o 19.00, 20.00. W połednie boła wdycki połgodzinno przerwa, bez kiero szło zjeść łobiod. Jo, jak wiycie niy musiałach się tropić z warzyniym, bo zapłaciyłach bauerce za jodło i przichodziyłach na gotowe. Jednak 25 chopów z Pomorza jadło yno klapsznity, kiere przyrychtowali se przed robotom. Łobiod warzyli se dopiyro po fajrancie. I musza wom pedzieć, że jak na chopów, to zdarnie im te warzynie szło. Tela yno, że łokropne ciaprajstwo przi tym robiyli. No a sprzontać niy mioł im kto.Podzimkowe pola leżały dość daleko od bauerstwa. Bestoż kożdego ranka zbiyrali my się wszyscy na placu, żeby potym powsiodać do aut, kiere zawoziyły nos na te pola. Jeździyli my blaszanym bulikiym i srogim unimogiym. Unimog to tako ciężarówka z łoplałowanom pakom na zadku. Tam się ladowało drzewiane kisty na podzimki, a jak miyjsca stykło, to jeszcze ludzie powsiodali ku tymu. Niby niy śmiało się tam ludzi wozić, ale jak bauer przikroł nos plałom, to niy boło nic widać.Podzimki targało się do plastikowych szalów. Kożdo utargano podzimka musiała mieć zielony kraglik i cyntimetrowy sztyngelek. Niy boła to ciężko robota, ale po cztyrnostu godzinach schylanio się, człowiek niy poradzioł się już wyprościć. Boloł krziż, gynik i szłapy. Nastympnego dnia ciężko się boło zwlyc z prykola. Ale jak yno zaczła się szychto wszystko przichodziyło do normy. Robiyło się w hica i dyszcz, w świontek, piontek i niydziela. Kieryś dziyń boło fest zima i na dobitek się rozpadało. Bauer na to niy zaglondoł, bo potrzebowoł dwiesta kistow podzimek. Ku tyj robocie musieli przijść chopy od szpargla i Turki od sortownika. Kole połednia przestało padać, a zaczło loć. Dobrze że wziynach ze sobom pelerina z kapucom. Ale kapudrok boł krótki – do pasa i po poru godzinach schylanio się, cało rzić i szłapy, do miyjsca kaj się zaczynały guminioki, boły blank mokre. Turki i Poloki z Pomorza mieli się dobrze. Łoni już bez te pora lot, co u bauera robiyli zaopatrzyli się w całe ancugi guminowe. Te mokre lonty lepiyły mi się do ciała i ziombiyły jak pieroch. Palce miałach już sine, trzonsłachach się z zimna jak galert i rzykałach, coby już się skończyła ta szkaradno szychta.
15
Baner reklamowy

Komentarze

 • alek Alek 27 września 2012 20:46Nie podoba mi sie ,ten typ urody.
 • Mateusz B nie no:) 26 września 2012 10:11Nie no ,trzeba powiedziec tak jak jest za chuda jest i do tego jeszcze taka wysoka ,brzydka moze nie jest ale ...popatrzcie na te kosci przy szyji ,o rekach juz nie wspomne.Na temat solarium i piegów nie bede sie wypowiadał bo nie wiem .
 • Bełk Dziękuje 25 września 2012 17:21Chłopaki jakie wy bzdury piszecie za chuda? Piegi? Solarium? Panowie znam ta dziewczyne bardzo dobrze i wierzcie mi nie mając pewności nie piszcie głupot. Niktos z tymi piegami to nie wiem gdzie je zauważyłeś.
 • Niktos Za chuda 25 września 2012 13:01Widziałem kilka razy ta dziewczyne na zywo ,na pierwszy rzut oka wydaje sie byc idealna ,jednak na żywo z bliska ..to jest taka sobie ma duzo piegów na twarzy co pewnie zawdziecza czestym wizyta w solarium ,i jest jak pisze kolega Bekket za chuda,popatrzcie na te raczki chudziutkie ,nie przekonuje mnie :(niestety
 • bekket Karolina 25 września 2012 08:52Dziewczyna ,nawet ładna ale...stanowczo za chuda,widac że solarium sobie tez nie żałuje,jednak z wszystkich kandydatek chyba najładniejsza bo żadna szału tu nie robi .Takze trzymam kciuki mam nadzieje ze wygrasz
 • Znajoma piękna 24 września 2012 17:26Karolinko jesteś bardzo ładna i mam nadzieję że wygrasz bo zasługujesz na to. Trzymam kciuki. Jestem również z Bełku i znam Karolinkę jest miłą i uroczą dziewczyną. Pozdrawiam
 • &aa głosy 18 września 2012 20:40Ilość głosów nie przesądza o wygranej, ważna jest prezentacja siebie, a to wymaga odwagi.
 • Ramona Co prawda Karolina jest moja 13 września 2012 12:42Co prawda Karolina jest moja konkurentka ale jest ładna dziewczyna i nie twierdze by jej opalenizna była z solarium.A zreszta to chyba jej sprawa jak sie opala prawda?Jej ciało... Pozdrawiam Karolinko ;)
 • kTOŚ ! pf. 12 września 2012 09:56Widzimy , że jestes zazdrosna piszac takie cos , najwidoczniej jestes kosmetyczka z niższej półki skoro nie potrafisz odróżnic naturalnej opalenizny od solarium , podkreslajac,że na zdjeciach wyrazie widac ze Karolina była na wczasach ! Szanowna Kosmetyczko może czas zakupic okulary abys kogos nie pokrzywdziła ta twoja ślepota !!
 • Pewna Pani Do lolo 07 września 2012 15:39To jestes pewnie jakąś niedouczoną kosmetyczką skoro nie potrafisz odróznić naturalnej karnacji od opalenizny w solarium. Przemawia przez Ciebie kobieto po prostu zazdrość, a to brzydka cecha.
 • Wielbiciel. Urocza 05 września 2012 09:51Może po prostu zazdrościsz jej urody;). Dziewczyna jest bardzo ładna.
 • sprawiedliwy Do lolo 05 września 2012 09:35Zazdrość i zawiść nie na granic. Podaj datę jej wizyty lub zrób zdjęcie tej panny na solarium to Cie ozłocę. Chciałbym widzieć twoją cere pewnie cellulit na cellulicie...
 • Lolo Solarium codziennoscią, sama wiem, widzialam 04 września 2012 21:35Solarium codziennoscią, sama wiem, widzialam na żywo :) W dodadku zniszczona cera, takze po solarium :) Jestem kosmetyczka i takie rzeczy widac gołym okiem :)
 • Fan Murowana kandydatka do miss:) 31 sierpnia 2012 10:39Perłowy uśmiech, egzotyczna uroda, lśniące i długie czarne włosy. Wiem co pisze bo widziałem osobiście. Osobowością i sposobem bycia ujmuje wszystkich:)
 • Pewna Pani W drodze do tytułu 30 sierpnia 2012 03:43Tę dziewczynę trzeba zobaczyć \"na żywo\", bo zdjęcia nie oddają w pełni jej urody, oraz uroku osobistego. Kandydatka nr 1.

Dodaj komentarz