Kinga Zgryźniak (z lewej) i Alicja Klasik stanęły na podium zawodów w Gliwicach

W Gliwicach odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 215 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć rybnickich szpadzistów i szpadzistek. W pierwszym dniu zmagań wystartowali szpadziści. Zwyciężył Jan Bulandra z AZS AWF Katowice. – Dwójka naszych zawodników Bartłomiej Musiolik oraz Wiktor Wałach znaleźli się w najlepszej „16” turnieju. Niestety obaj przegrali swoje walki o szeroki finał składający się z „8” zawodników i zajęli odpowiednio 11. i 13. miejsca – mówi Artur Fajkis, trener szermierzy RMKS-u. Ósme miejsce w tych zawodach zajął Jakub Kurek z Górnika Radlin.
Dzień później na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 101 zawodniczek, znakomicie walczyły dwie reprezentantki RMKS-u: Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak. Obie wygrały wszystkie swoje walki w eliminacji grupowej. W walkach pucharowych również, aż do półfinału radziły sobie znakomicie. Dopiero w walce o finał Kinga Zgryźniak przegrała z Barbarą Brych z AZS AWF Kraków, natomiast Alicja Klasik z Glorią Klughardt z UKS Olimp Lubin. Tym samym obie rybniczanki zajęły 3. miejsca.
Już w najbliższy weekend (2-3 listopada) w hali w Rybniku-Boguszowicach odbędzie się III Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. W sobotę i niedzielę początek walk o godz. 11. (pm)

Klasyfikacja mężczyzn, miejsca rybniczan: 11. Bartłomiej Musiolik, 13. Wiktor Wałach, 31. Sebastian Mandrysz, 43. Krzysztof Bezuch, 53. Dominik Sojka, 59. Marcin Tumas, 66. Kamil Huwer, 90. Adam Sojka.
Klasyfikacja kobiet, miejsca rybniczanek: 3. Alicja Klasik, 3. Kinga Zgryźniak, 31. Antonina Korduła, 37. Patrycja Frystacka, 84. Beata Błachut.