ROW Rybnik lepszy od Pniówka z Pawłowic [ZDJĘCIA]

Po serii porażek, działacze ROW-u 1964 Rybnik postanowili zmienić trenera. Na ławkę wrócił Roland Buchała i jak na razie radzi sobie bardzo dobrze. W dwóch meczach jego podopieczni zdobyli komplet punktów i ruszyli w górę tabeli.
Po zwycięstwie w Starowicach, rybniczanie liczyli na kolejną wygraną, tym razem na swoim stadionie. Zadanie nie było proste, bo do Rybnika przyjechał Pniówek Pawłowice, który jeszcze kilka tygodni temu był liderem trzecioligowej tabeli. W składzie przyjezdnych znaleźli się m.in. Gocyk, Szatkowski i Szary, czyli byli piłkarze rybnickiego ROW-u.
Mecz rozpoczął się dość spokojnie, piłkarze z trudem przedostawali się pod bramkę rywala i bramkarze obu drużyn nie mieli okazji do interwencji. Więcej pracy miał Gocyk, który w 6. minucie obronił strzał Warmińskiego. W 23. minucie był już jednak bezradny, po tym jak na uderzenie z 18 metra zdecydował się Wodecki. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadała do bramki. Trzy minuty później, ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Po błędzie w rozegraniu zawodników Pniówka, Wodecki przejął futbolówkę i strzelił w kierunku bramki przyjezdnych, tym razem piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Do przerwy na boisku niewiele się już działo i piłkarze schodzili do szatni przy prowadzeniu miejscowych 2:0.
Po zmianie stron więcej z gry mieli goście. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, najlepszą zmarnował Hanzel, nie trafiając do pustej bramki z trzech metrów. Rybniczanie skupili się na obronie i szukali szans w kontrach. Najlepszą zmarnował Warmiński, który wychodząc sam na sam pogubił się i pozwolił na skuteczną interwencję obrońcy Pniówka. Już w doliczonym czasie gry goście w końcu pokonali Paszka. Do bramki, strzałem głową, trafił Caniboł. Na więcej nie starczyło już czasu i to rybniccy piłkarze dopisali sobie w tabeli trzy oczka.
Teraz przed ROW-em wyjazd do Lubina na mecz z rezerwami Zagłębia. Ewentualna wygrana spowoduje, że rybniczanie zameldują się w górnej części tabeli. Pniówek w następnej kolejce zagra u siebie z Polonią Bytom.