Jastrzębski Węgiel lepszy w derbach [ZDJĘCIA]

Jastrzębski Węgiel podejmowali na swoim parkiecie GKS z Katowic w ramach walki o punkty w PlusLidze.
Mecz nie ułożył się dobrze dla miejscowych, którzy w dwóch pierwszych setach mieli problemy, aby skutecznie rywalizować z katowiczanami. W efekcie po godzinie gry przegrywali 0:2 w setach. Jastrzębianie nie zamierzali się jednak poddawać i ruszyli do odrabiania strat. Za sprawą skutecznego Konarskiego wygrali III seta do 20. W kolejnym wyrównana walka trwała do stanu 19:19. Potem dużo lepiej prezentowali się miejscowi i doprowadzili do tie breaka. Ten od początku toczył się pod dyktando Jastrzębskiego. Przy zmianie stron prowadzili 8:5, by ostatecznie wygrać decydującą partię do 10. i cały mecz 3:2.
Już w czwartek, 19 grudnia Pomarańczowi zagrają drugi mecz w lidze mistrzów. Tym razem będą podejmować belgijską drużynę Greenyard Maaseik, początek spotkania o godz. 18. Ligowych punktów poszukają w Gdańsku, gdzie w niedzielę, 22 grudnia zmierzą się z miejscowym Treflem.