TS ROW Rybnik dominuje w I lidze futsalu [ZDJĘCIA]

Bardzo dobrze w rozgrywkach I ligi futsalu kobiet radzą sobie piłkarki z Rybnika. Po trzech meczach mają na koncie komplet punktów. Mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramkowym, podopieczne Szymona Wesołowskiego zdobyły 21 bramek, a straciły tylko 2.
W niedzielę, 14 grudnia TS ROW podejmował w „ekonomiku” ekipę AZS-u Uniwersytetu Śląskiego, który uchodzi za jednego z kandydatów do awansu. Kibice liczyli więc na ciekawe, wyrównane widowisko. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Miejscowe od pierwszej minut zdominowały wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrały 5:0.
Już w 2. minucie na listę strzelców wpisała się Kubik. Trzy minuty później na 2:0 podwyższyła Krzyżok. Gdy w 13. minucie, strzałem głową, trzecią bramkę dla TS ROW-u zdobyła Garcarczyk, stało się jasne, że to rybniczanki zainkasują komplet punktów. Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. Nadal dominowały rybniczanki, które udokumentowały swoją przewagę dwoma trafianiami. Szczególnie bramka na 5:0 była nieprzeciętnej urody. Piłkę głową do Soboty zgrała Soquessa, futbolówka wróciła do Czeszki, a ta bez problemu umieściła ją w siatce. Wcześniej na listę strzelców wpisała się Kubik.
TS ROW prowadzi w ligowej tabeli i może umocnić się na pozycji lidera już w najbliższa niedzielę, 22 grudnia. Wtedy to rybnickie piłkarki, w zaległym meczu I rundy, zagrają u siebie z AZS-em UP Kraków. Początek meczu w „ekonomiku” o godz. 16.00.