jkh.pl / jkh.pl

Mimo że to JKH otworzyło wynik spotkania w 29 minucie za sprawą Iossafova, to dziesięć minut wystarczyło gospodarzom aby wyrównać a następnie przejąć prowadzenie. Dwa razy gumę do siatki wrzucił Pretnar, a w 39 minucie bramkę na 3-1 strzelił były zawodnik JKH, Miroslav Zatko. W 50 minucie dystans do gospodarzy zmniejszył Radosław Sawicki, który razem z drużyną wykorzystał grę w przewadze. Wydawało się że Jastrzębianie mogą jeszcze doprowadzić do remisu, jednak to gospodarze w 57 minucie przypieczętowali zwycięstwo za sprawą Kalana. Podkreślić musimy, że wszystkie bramki Unii zostały strzelone w grze w przewadze.

Mecz z Unią Oświęcim był ostatnim ligowym spotkaniem w tym roku. Następne czeka JKH 3 stycznia 2020 roku na Jastorze. Jastrzębianie bowiem zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.
Przypominamy, że Jastrzębianie rozegrają jeszcze jedno spotkanie w kończącym się 2019 roku. 27 grudnia o godz. 14:30 na Stadionie Zimowym w Tychach, JKH zmierzy się z KH Podhale Nowy Targ w turnieju finałowym o Puchar Polski.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
0:1 Iossafov (Kasperlik, Górny) 28:47
1:1 Pretnar (Kalan) 29:52 5/4
2:1 Pretnar (Koblar) 37:48 5/4
3:1 Zatko (Kalan) 39:30 5/4
3:2 Sawicki (Wałęga, Górny) 49:52 5/4
4:2 Kalan (Kowalówka, Koblar) 57:21 5/4

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuszka, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Szaur, Zatko, Prusak, Wanat, Malicki - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raszka.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Sawicki - Jabornik, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov - Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk - Chorążyczewski, Radzieńciak, Wróbel, Wałęga.