Hokeiści z Jastrzębia bliżej półfinału

Niesamowite emocje przeżywali kibice hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie, którzy rozpoczęli rywalizację w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. Rywalem podopiecznych Roberta Kalabera w walce o przepustkę do półfinału jest Comarch Cracovia. To właśnie ekipa z Krakowa w ubiegłym roku zabiła marzenia jastrzębian o medalu mistrzostw Polski. W tym roku ma być jednak inaczej. Pierwsze dwa mecze play off (gra się do czterech wygranych) zostały rozegrane na Jastorze.
Sobotnie starcie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy po kwadransie gry prowadzili 2:0. Goście zdołali jednak doprowadzić do remisu i stało się jasne, że walka o inauguracyjne zwycięstwo będzie trwała do ostatniej syreny. JKH pod koniec czwartej tercji ponownie wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Ostatnia odsłona tego spotkania to prawdziwy rollercoaster z pozytywnym finałem dla miejscowych, którzy mogli się cieszyć z wygranej 5:4.
Dzień później emocji nie było mniej. Co prawda Sawicki dał prowadzenie jastrzębianom, ale goście odpowiedzieli dwoma trafieniami i wyszli na prowadzenie 2:1. Kolejne trzy bramki strzelili jednak hokeiści Roberta Kalabera i rozpoczęła się walka o dowiezienie korzystnego wyniku do końca spotkania nr 2. To ostatecznie się udało, chociaż w ostatniej minucie spotkanie krakowianie po raz trzeci umieścili krążek w bramce JKH. Na więcej nie starczyło czasu.
Po ostatniej syrenie na tafli jastrzębskiego lodowiska zapanowała ogromna radość, chociaż wszyscy powtarzali, że JKH jest dopiero w połowie drogi do półfinału.
Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w Krakowie. Zaplanowano je na środę (26 lutego) i czwartek (27 lutego).
Więcej w najbliższych Nowinach.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Sawicki (Wróbel, Górny) 06:17, 1:1 Leivo (Urban) 06:59, 1:2 Bepierszcz (Bryniczka) 14:37, 2:2 Iossafov (Rohtla) 30:30, 5/4, 3:2 Sawicki (Jabornik, Kasperlik) 44:10, 4:2 Ł. Nalewajka (Jarosz, Kasperlik) 55:10, 4:3 Leivo (Gula) 59:18, 5/4

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Bramki: 1:0 Kasperlik (Jabornik, Kostek) 13:21, 5/3, 2:0 Jass (Urbanowicz, Jabornik) 30:39, 5/4, 2:1 Bychawski (Mikula) 32:37, 2:2 Tvrdoń (Bychawski, Abramow) 36:53, 5/4, 3:2 Rohtla (Urbanowicz, Jass ) 39:17, 5/4, 4:2 Jabornik (Sawicki, Kasperlik) 40:47, 5/4, 4:3 Tvrdoń (Vachovec, Abramow) 46:44, 5/4, 5:3 Paś (Wróbel, Gimiński) 50:27, 5:4 Kapica (Bahensky) 59:03

Stan rywalizacji play off: 2:0 (do czterech zwycięstw)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Auvinen, Iossafov, Rohtla, Urbanowicz - Jabornik, Kostek, Sawicki, Jarosz, Kasperlik - Górny, Matusik, Wróbel, Wałęga, Paś - Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka.