post image
Pieniądze pjdą na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez personel medyczny / Archiwum

REGION. Ponad 3,2 miliony złotych przekażą na ten cel wszystkie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Sam jeden Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dał na walkę z koronawirusem okrągły milion złotych.


Wsparcie finansowe na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i innych członków personelu medycznego podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Agencji Rezerw Materiałowych.

- Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni medykom, którzy codziennie wykonują ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie. Bezpieczna utylizacja zużytych ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny, jest bardzo istotnym zadaniem, którego bieżąca realizacja wymaga wsparcia - mówi minister klimatu Michał Kurtyka.

- To trudny czas dla nas wszystkich. Służba zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa, sama musi być teraz szczególnie chroniona. Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu 1 mln zł na pomoc szpitalom w województwie śląskim, walczącym ze skutkami COVID-19 – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach. Środki zostaną przeznaczone na zbiórkę, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych o właściwościach zakaźnych, powstających w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Pieniądze otrzymają placówki medyczne, w których zorganizowano oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne z terenu województwa śląskiego, znajdujące się w wykazie placówek wskazanych przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka. (IrS)

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.