post image
Archiwum / Grzegorz Matusiak

Z drugiej strony liczne komitety wyborcze, jak i sami zainteresowani wyborcy, wczytywali się w prezentowane wyniki sondażowe. Na uwagę może zasługiwać kwestia wysokich rozrzutów uśrednionych wyników z ostatniego tygodnia dla poszczególnych kandydatów. Ostatecznie jednak tak wysoka frekwencja i mobilizacja wyborców już 28 czerwca pozwoliła skokowo w skali Polski uzyskać przyrost aktywności obywatelskiej w każdym z 16 województw. Korzystnym sygnałem jest wzrost uczestnictwa w kolejnych wyborach ludzi młodych w wieku 18 do 29 lat – przekraczając poziom ponad 46% uprawnionych. Na uwagę zasługuje również kwestia podejścia wyborców do istoty sprawowania urzędu prezydenta przez pięć lat kadencji. Uważam, że najbliższe dni będą stanowiły czas na inspiracje dla milionów Polaków do szeregu przemyśleń i refleksji przed najbliższą turą wyborów.

Ponadto, uważam, że wysoka wygrana w całym naszym subregionie zachodnim województwa śląskiego, jak i w Polsce, obecnie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy daje nadzieję na zwycięstwo w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Grzegorz Matusiak jest posłem Prawa i Sprawiedliwości

Komentarze

  • Kubus Inspektor Pracy do PosłaGrzesiu zapewniam Ciebie ,że o ile nie wprowadzicie jako PiS na godnych warunkach stażowe emerytury których brak woła "o pomstę do nieba" szczególnie dla osób z 45 latami pracy lub 40 latami i w tym 15latami szkodliwego, to to zwycięstwo właśnie było ostatnią wygraną PISu gdyż nawet najtrwalsi wyborcy sie od PiSu odwrócą. Macie na to jeszcze tylko 3 lata do nowych wyborów!

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.