post image
Policja odzyskała część łupu / Policja Jastrzębie

Stał przed sklepem. W pewnym momencie zauważył, jak młody mężczyzna wybiegł na zewnątrz i przekazał czekającemu koledze jakieś rzeczy, po czym zaczęli uciekać. Sytuacja zaniepokoiła mundurowego, podejrzewał, że doszło do kradzieży.

- Pobiegł za złodziejami i ujął jednego z nich, o czym powiadomił oficera dyżurnego. Przyprowadził sprawcę do sklepu i zauważył, jak kolejny mężczyzna kradnie alkohol. Udało mu się go zatrzymać – informuje aspirant Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji.

Wysłany na miejsce patrol, dzięki precyzyjnemu opisowi zbiega, zauważył i schwytał go. Dzielnicowy opowiedział o zdarzeniu pracownikom sklepu i przekazał im skradziony towar. Kosmetyki i alkohol zostały oddane w nienaruszonym stanie i trafiły z powrotem na półki.

- Podczas oglądania monitoringu, wyszło na jaw, że dwie godziny wcześniej jeden z mężczyz ukradł w tym samym sklepie alkohol i wyrzynarkę, które zdążył sprzedać – podkreśla rzeczniczka.

19-latek za kradzież, a 38-latek za pomoc w ukryciu skradzionych rzeczy odpowiedzą przed sądem. Natomiast 23-latek za kradzież alkoholu został ukarany mandatem.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.