Koronawirusa ma blisko 20 przetestowanych zawodników i pracowników klubu m.in. trener  Robert Kalaber / Pixabay
Koronawirusa ma blisko 20 przetestowanych zawodników i pracowników klubu m.in. trener Robert Kalaber / Pixabay


Grupa hokeistów i przedstawicieli sztabu szkoleniowego ma pozytywny wynik testów, a to oznacza, że powrót do treningów jest na razie wykluczony. Wszystkie te osoby poddały się izolacji, spełniając wytyczne sanepidu, z którym utrzymują stały kontakt – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Aktualnie na Lodowisku Jastor mogą przebywać jedynie ci zawodnicy i trenerzy, u których potwierdzono negatywne wyniki testów. Dalsze kroki zarządu i sztabu trenerskiego JKH GKS Jastrzębie w sprawie przygotowań do sezonu 2020/2021 poznamy w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni, w zależności od rozwoju sytuacji. Dobrą informacją jest, iż żadna z zakażonych osób nie zmaga się z najbardziej negatywnymi objawami wirusa.

-Przypomnijmy, że pierwsze podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z naszych hokeistów pojawiło się w niedzielę. W poniedziałek JKH GKS Jastrzębie, błyskawicznie reagując na efekty zaniedbań organizatorów zgrupowania reprezentacji Polski, we własnym zakresie zaaranżował odpowiednie testy. Za ich sprawą możliwe staje się organiczenie rozprzestrzeniania wirusa oraz podjęcie leczenia zakażonych zawodników – podkreśla klub.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że spośród 40 przebadanych osób u blisko połowy z nich potwierdzono koronawirusa. Ma go m.in. Robert Kalaber, nowy trener kadry narodowej i JKH GKS Jastrzębie. Przypomnijmy, że SARS CoV-2 „złapało” już kilkunastu zawodników reprezentacji z różnych klubów, którzy byli na zgrupowaniu.

1
Baner reklamowy

Komentarze

  • Kibic Koronawirus 04 sierpnia 2020 18:42Zdrowia

Dodaj komentarz