post image
Wracają srogie obostrzenia, w Rybniku np. obowiązek noszenia maseczki w wolnej przestrzeni publicznej / Pixabay


Ministerstwo Zdrowiał opublikowało listę wzmożonych obostrzeń w strefie czerwonej i żółtej. Do pierwszej z nich zaliczono m.in. Rybnik oraz powiaty rybnicki i wodzisławski. W drugiej z nich będą m.in. Jastrzębie-Zdrój, Żory i powiat cieszyński.

 

W strefie czerwonej wróci zakaz organizacji kongresów i targów oraz wydarzeń kulturalnych. Imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności, a siłownie i kina będą zamknięte. Ponownie będzie zakazana działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki lub parków rekreacyjnych oraz sanatoriów.

W lokalu i ogródku będzie mogła przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni.
W uroczystościach rodzinnych takich jak wesela i innych spotkaniach liczba osób będzie ograniczona do 50.
Będą także obowiązywały ograniczenia liczby osób korzystających z komunikacji zbiorowej do 50 proc. miejsc siedzących.
W kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni świątyni. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, będzie mogło w nim uczestniczyć do 150 osób.

W strefie czerwonej pojawi się również obowiązek noszenia maseczek wszędzie - również w przestrzeni publicznej.

W strefie żółtej będzie dopuszczalna organizacja kongresów i targów: 1) pod warunkiem realizowania przez widzów lub klientów obowiązku zakrywania ust i nosa, a w przypadku innych niż organizowane na otwartym powietrzu: przedstawień, spektakli, projekcji filmów lub nagrań wideo – także pod warunkiem udostępnienia ich widzom lub klientom nie więcej niż połowy liczby miejsc; 2) w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 2,5 mkw powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi – jeżeli wymóg zapewniony to nie ma ograniczenia 150 osób.

Piłka nożna i żużel - na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. 2. Sport, w którym nie ma ograniczenia liczby uczestników (z wyłączeniem pól golfowych kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Tutaj publiczność na obiektach sportowych musi być odstęp 1,5 m i max. 50% liczby miejsc.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.