post image
Przekazanie respiratorów z udziałem dyrekcji szpitala / Materiały prasowe


W ramach akcji #WdzięczniMedykom, organizowanej przez Caritas Polska, szpital dostał 10 respiratorów transportowych Para PAC Plus. W walce z Covid-19 stanowią one niezbędny sprzęt ratujący życie.

- Ta aparatura jest bardzo uniwersalna, znajdzie bowiem zastosowanie w oddziałach: neurochirurgii, intensywnej terapii dla dorosłych i dla dzieci oraz kardiologii. Co ważne, respiratory posłużą nam jeszcze długie lata po powrocie do stanu sprzed pandemii – podkreśla Marcelina Kowalska, rzeczniczka WSS nr 2.

Zakup urządzeń wsparły Fundacja JSW i Jastrzębska Spółka Węglowea, która od lat jest mocno zaangażowana w pomoc szpitalowi. Przekazanie sprzętu połączono z uroczystą Mszą świętą na Jasnej Górze w Częstochowie.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. W ramach tego projektu do szpitali trafiło 100 respiratorów, z których 30 sfinansowała Fundacja JSW.

Do tej pory akcję wsparli liczni partnerzy biznesowi Caritas Polska, są to poza JSW: firmy Generali i Concordia, Fundacja Carrefour, PSE, Nestle, Lidl Polska, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG oraz Fundacja Banku PNB Paribas. W maju jastrzębski szpital otrzymał również środki ochrony osobistej.

- W imieniu dyrekcji oraz personelu serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom włączonym w ten projekt oraz Caritas Polska za okazane zaangażowanie we wspólną walkę z epidemią – zaznacza Marcelina Kowalska.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.