post image
Prezydent Dariusz Polowy kierownik robót w firmie Borbud Bartłomiej Głowacki symbolicznie wbili w ziemię pierwszą łopatę / www.raciborz.pl, Dominik Gajda


Jeszcze w tym roku wykonane zostaną roboty ziemne, polegające na umocnieniu skarpy brzegowej. Ponadto przewidziano wytyczenie przebiegu ścieżki i montaż część instalacji elektrycznej.

- Do września przyszłego roku, na wysokości przystani na lewej stronie rzeki powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy i trasa rowerowa koroną wałów. Wokół starego dębu zbudowane zostaną schody terenowe z ławkami, pełniące funkcję widowni dla przystani na prawym brzegu – informuje urząd miasta.

Istniejące schody prowadzące z Placu Mostowego będą wymienione na nowe. Zaplanowano także inną nawierzchnię przejazdu wałowego. Teren zostanie oświetlony. Pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

W efekcie, jesienią 2021 roku mieszkańcy i przyjezdni będą mogli podziwiać raciborskie, nadodrzańskie tereny z nowej perspektywy. W cieniu dębowych liści, z widokiem na prawy brzeg Odry, przystań, miejską plażę i zamek w tle.

Budowana ścieżka docelowo połączy się z projektowaną trasą rowerową wzdłuż ulicy Reymonta. To zadanie Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Projekt zakłada wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od ronda na placu Mostowym do zjazdu przy Zajeździe Biskupim, skąd będzie można dostać się na ścieżkę do Parku Zamkowego, a dalej za kładką w lewo - na wały i później w kierunku Łężczoka - lub w prawo na ścieżkę wzdłuż Odry w stronę mostu kolejowego – podkreślają w magistracie.

Zadanie dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa w wysokości blisko 85 procent. Miasto będzie starało się jeszcze o zwiększenie dotacji – składając wniosek do RPO o wsparcie do maksymalnego poziomu 95 procent. Wartość zadania po przetargu to niecałe 2 mln złotych.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.