post image
Jeden z zabezpieczonych automatów do gier / Policja

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w nielegalny hazard. Sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane nielegalne gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zabezpieczyli wezwani na miejsce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej jastrzębskiej komendy uzyskali informację, że na jednej z ulic w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt, gdzie znaleźli automaty do gier. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli cztery urządzenia, na których były prowadzone gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne automaty. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonów gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.


Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.