post image
W akcji brało udział w sumie sześć zastępów PSP i OSP / Archiwum

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, do którego w nocy w hucie szkła w Orzeszu - podały w niedzielę służby kryzysowe wojewody śląskiego. Z zakładu ewakuowano 19 osób, akcja strażaków zakończyła się nad ranem. Poszkodowany pracownik na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, około godziny 2 w nocy w hucie przy ulicy Gliwickiej doszło do pożaru wanny z tłuczeniem przy automacie szklarskim. - Ewakuowano 19 osób, jedna osoba poszkodowana bez konieczności hospitalizacji. O godz. 4.03 sytuacja została opanowana, a o godz. 5.12 zakończono działania – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie precyzuje, że zapalił się olej hydrauliczny w tacy przy jednej z linii do produkcji butelek. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy, nie było już otwartego ognia. Działania strażaków polegały na schładzaniu szkła.

Pracownicy samodzielnie opuścili halę produkcyjną jeszcze przed przyjazdem straży. - Nie był to duży pożar, ale straty materialne są znaczne - podają strażacy. W akcji brało udział w sumie sześć zastępów PSP i OSP.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.