post image
Nawet 5 lat więzienia grozi 34-latkowi, który usiłował podpalić zaparkowany między blokami samochód / Policja Żory


- Do zdarzenia doszło w niedzielę na osiedlu 700-lecia. Około godziny 15.40 do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o tym, że nieznany osobnik najprawdopodobniej usiłuje podpalić jeden z samochodów zaparkowanych za blokiem, gdyż oblał go jakąś substancją – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce, były już tam dwa zastępy straży pożarnej. Jak się okazało, samochód faktycznie został oblany łatwopalnym paliwem.

Choć sprawca zdołał zbiec przed przyjazdem mundurowych, ci zatrzymali go już po kilkunastu minutach. Okazał się nim być 34-letni obywatel Ukrainy, którego stan wskazywał na to, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Póki co policjantom tłumaczył, że chciał się w ten sposób zemścić na właścicielu samochodu za niezapłacony dług. Faktyczne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni jednak wszczęte dochodzenie.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.