post image
Starszy pan, który naubliżał ratownikom medycznym, został zatrzymany przez policję / Policja Jastrzębie


Ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani do 75-latka, nie spodziewali się, że będą musieli korzystać ze wsparcia policjantów. Starszy pan przewrócił się na drodze i nie potrafił wstać. -Wezwani na miejsce ratownicy spotkali się z agresją i przemocą. Mężczyzna był także wobec nich wulgarny. Okazało się, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu – wylicza aspirant Halina Semik, oficer prasowa komendy w Jastrzębiu-Zdroju.

Ratownicy medyczni po udzieleniu pomocy, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jastrzębianin, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Policja przypomina

Ratownik medyczny, podczas wykonywania czynności, korzysta z ochrony prawnej takiej samej, jak funkcjonariusz publiczny. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności, bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym, grozi za nie kara więzienia od 3 do 10 lat. Warto podkreślić, że ochronie podlegają również osoby przybrane do pomocy.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.