post image
Tradycyjna karczma piwna przed laty

Będą przemarsze orkiestr górniczych i wręczanie odznaczeń.  Jednak na zabawę podczas karczmy piwnej już nie ma co liczyć. Polska Grupa Górnicza deklaruje, że tegoroczne święto będzie inne niż zazwyczaj. 

Polska Grupa Górnicza na swoim profilu twitterowym poinformowała, że w tym roku uroczystości barbórkowe będą się odbywać wyłącznie zgodnie z przepisami o zwalczaniu COVID-19.

- Zalecono ograniczyć tradycję do absolutnego minimum (np. przemarsz orkiestry, odznaczenia). Rezygnacja z akademii barbórkowych. Nakaz dystansowania społecznego - czytamy w informacji PGG.

Oznacza to, że nie będzie m.in. tradycyjnych karczm piwnych, które zazwyczaj rozpoczynały się na początku grudnia i trwały niemal do końca stycznia. Co prawda organizatorami większości z nich są związki zawodowe, ale sami związkowcy przekonują że ich organizacja na mniejszą skalę nie ma większego sensu. W największych karczmach brało bowiem udział nawet kilkuset górników, więc nie ma szans by odbyły się one w zgodzie z przepisami covidowymi.

 

 

Komentarze

  • tomek sugestiaNiech PGG przyjrzy się wciąż organizowanym spotkaniom emerytów górniczych. One wciąż są i nie sądzę że przestrzega się tam zaleceń sanitarnych

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.