post image
Pixabay Na chwilę obecną dyrektorzy zmagają się z zapewnieniem przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przed koronawirusem

W związku z brakiem kadry i brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zawieszono zajęcia w czterech przedszkolach i dwóch szkołach.

To Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 13 im. Marii Kownackiej, Przedszkole nr 32, Przedszkole nr 43, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 im. Górniczego Stanu (tylko oddziały szkolne), Zespół Szkół nr 6.

O wszelkich zawieszeniach zajęć informowane jest Kuratorium Oświaty, jako nadzór pedagogiczny.

- Na chwilę obecną dyrektorzy zmagają się z zapewnieniem przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W przypadku pojawienia się zagrożenia zarażeniem wirusem COVID-19, będąc w kontakcie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zgodnie z procedurami,  organizują funkcjonowanie placówek lub nauczanie zdalne – informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka urzędu miasta. 

Należy zwrócić uwagę, że zagrożenie lub zachorowania spowodowane COVID-19 nie są jedynymi przyczynami nieobecności pracowników szkół i przedszkoli, ponieważ sezon jesienny sprzyja powstawaniu innych chorób m. in. układu oddechowego.

- Jeżeli chodzi o decyzyjność w sprawie postępowania w  przypadku pozytywnego wyniku w danej  placówce to pracownicy sanepidu decydują, jakie działania powinna podjąć dyrekcja szkoły, na skutek pojawienia się przypadków zakażenia zarówno pracowników jak i dzieci (uczniów) placówki oświatowej – przypomina rzeczniczka.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.