Dominik Gajda / Jastrzębski Węgiel znów zwycięski.

We wczorajszym meczu 8. kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał Trefl Gdańsk wynikiem 3:0 (25:19, 25:19, 33:31).

Mimo, że początek pierwszego seta miał wyrównany charakter, to już w dalszej części jastrzębianie efektownie zaczęli wychodzić na prowadzenie.

Po wejściu w pole serwisowe Yacine’a Louatiego zyskaliśmy dwa punkty zapasu. Efektowny blok duetu: Łukasz Wiśniewski-Rafał Szymura na Mateuszu Mice oznaczał rezultat (19:16). Kolejny udany blok naszej drużyny (tym razem na Mateuszu Janikowskim) jeszcze bardziej zwiększył nasz stan posiadania (23:17). Ostatnie słowo w secie należało do Eemiego Tervaporttiego, który zakończył premierową odsłonę atakiem z drugiej piłki (25:19) - wskazuje Jastrzębski Węgiel.

Druga partia rozpoczęła się prowadzeniem jastrzębian. Ponownie dobrze funkcjonował jastrzębski blok (Wiśniewski, Tervaportti), zaś gra zespołu naprawdę mogła się podobać.

Z każdą kolejną akcją było jeszcze lepiej. Nasza drużyna dobrze prezentowała się w obronie, a to było „wodą na młyn” do wyprowadzania udanych kontr (15:8, 18:10, 20:11). Pewnie grający Jastrzębski Węgiel bez większych kłopotów rozstrzygnął tę część meczu na swoją korzyść - informuje zespół z Jastrzębia.

Podczas trzeciego seta gdańszczanie próbowali narzucić tempo gry, ale jastrzębianie nie pozwolili gościom na zbyt wiele. Od stanu 4:5 zdobyli trzy punkty i od tego momentu to oni przejęli inicjatywę (11:7). Trefl próbował jednak odwrócić losy meczu pod koniec trzeciej partii.

Gdańszczanie zdołali dorowadzić do wyrównania (24:24) i później to oni zyskali piłki setowe.  W sumie goście mieli trzy szanse na pozostanie w grze, ale to nasz zespół wyszedł górą z tego pojedynku, wykorzystując swoją siódmą piłkę meczową - podsumowuje Jastrzębski Węgiel.

MVP meczu: Mohamed Al Hachdadi.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 33:31)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Al Hachdadi, Tervaportti, Szalacha, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Kampa, Gierżot

Trefl Gdańsk: Kozub, Sasak, Janikowski, Mika, Mordyl, Crer, Olenderek (libero) oraz Wlazły, Janusz, Lipiński, Reichert.