Robert Lewandowski / Centrum przesiadkowe w Knurowie przy ul. Szpitalnej.
Robert Lewandowski / Centrum przesiadkowe w Knurowie przy ul. Szpitalnej.

Dobiega końca budowa centrum przesiadkowego w Knurowie, zlokalizowanego przy ul. Szpitalnej. Centrum przesiadkowe stanie się wizytówką miasta i zastąpi dotychczasowy, nieestetyczny przystanek autobusowy.

W ramach inwestycji pojawiły się już nowe perony, plac manewrowy dla autobusów, toaleta czy biletomat. Wyremontowany został ponadto budynek poczekalni, który podobnie jak poprzednio będzie mieścił punkty handlowe i usługowe. Zamontowane zostaną także elektroniczne tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. 

Wraz z infrastrukturą pasażerską, wykonane zostało nowe oświetlenie oraz ciągi pieszo-rowerowe. Co istotne ścieżki rowerowe nie ograniczą się jedynie do terenu zlokalizowanego bezpośrednio przy samym centrum przesiadkowym. Zgodnie z zakresem projektu, gmina wykona łącznie 1,7 km dróg rowerowych, w kierunku ulicy Kosmonautów i Rakoniewskiego. Pozwoli to na połączenie już istniejących ścieżek na osiedlu Wojska Polskiego I i II oraz powiatowej trasy rowerowej, która prowadzi od Nieborowic do Gierałtowic, przez tereny leśne przy stawie Zacisze.

Budowa Centrum Przesiadkowego w Knurowie, stała się jednym z priorytetowych zadań inwestycyjnych Gminy Knurów, realizowanych przy udziale środków unijnych. Dofinansowanie w wysokości 3,5 miliona złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

W ubiegłym roku otwarto pierwsze centrum przesiadkowe w Szczygłowicach. Dzięki temu znacznie poprawił się komfort pasażerów, podróżujących w kierunku Knurowa, Czerwionki-Leszczyn, Gliwic, Zabrza czy Katowic.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz