post image
Robert Lewandowski / Protest kobiet w Rybniku.

W dalszym ciągu w całej Polsce trwają protesty kobiet. Na dziś zaplanowano protesty m.in. w Rybniku i Rydułtowach.

W Rydułtowach wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00. Protestujący rozpoczną swój marsz na rynku. Z kolei w Rybniku, protestujący spotkają się o godzinie 19.00. Tu także protest rozpocznie się na rynku. 

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów.

- Polecam niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu, którego przedmiotem jest sprowadzenie, w związku z odbywającymi się obecnie nielegalnymi zgromadzeniami, niebezpieczeństwa dla życia i lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach - czytamy w piśmie, do którego dotarł dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

Prokurator Krajowy wskazuje, że w Polsce ze względu na stan epidemii zgromadzenia powyżej pięciu osób są niedozwolone, zaś nawoływanie do masowych protestów jest przestępstwem przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu, za co organizatorom takich zdarzeń grozi do 8 lat więzienia.

Komentarze

  • Antoni Macierewicz No to kaczora do pudłaZa nawoływanie do zgromadzeń przed kosciołami

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.