post image
Dominik Gajda/Cmentarze będą zamknięte dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

 
Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny - cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

- Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział premier Morawiecki.

Ci, którzy mogą, muszą pracować zdalnie: - Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez conajmniej 2 tygodnie - wyjaśnił premier. 

Mateusz Morawiecki wydał też „mocną dyspozycję”,  żeby seniorzy przez co najmniej 2 tygodnie pozostali w domu. - Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie - stwierdził premier.

Komentarze

  • Hajer z Erebor Świetny pomysł z tym zamykaniem cmentarzyI teraz zamiast wizyt rozłożonych na 2 dni, wszyscy chcą zdążyć dzisiaj do północy i tłok na cmentarzach jest większy niż 1 listopada.
  • Pedro Niby premierKto cię posłucha??
  • voip cmentarzeUstawiłem znicze i kwiaty pod ogrodzeniem cmentarza. Polecam ten sposób pamięci o zmarłych.

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.