post image
Hanna Kustra

Mały mściwy prezesik wytacza wojnę kobietom, uruchomił "niby TK", aby jeszcze bardziej dowalić, zamiast skupić się na walce z otaczającym nas wirusem. Wydał niby wyrok na kobiety, ich rodziny, zakazując aborcji z przyczyn embriopatologicznych (które stanowią 98 procent odnotowanych aborcji). Walczymy o to od lat, ale akurat w tak trudnym momencie dla Polaków wytacza wojnę z kobietami.

Dzisiaj ulice są pełne silnych kobiet, które wychodzą, aby walczyć o swoje prawa. Nie ma naszej zgody, żeby kler czy też smutny mały człowiek pełen nienawiści do niemal wszystkiego i wszystkich decydował o naszym ciele i o naszym życiu!

Zapomniał o tym, że kobieta będzie jak lwica, będzie walczyć i stać na straży swoich praw. Prezesiku, jeśli myślałeś, że pandemia nas zatrzyma, a ty nas zastraszysz w swoim orędziu, wzywając do walki z nami, to jesteś w błędzie. Obudziłeś społeczeństwo swoimi złymi wyborami, teraz jest nas więcej, bo nie tylko my wychodzimy na ulice, są z nami nasi partnerzy i inne grupy społeczne, które obawiają się, o swoją przyszłość.

Teraz stoimy ramie w ramie dla siebie dla naszych córek, sióstr i braci. To zapiera dech, że jest nas tylu, obudziła się, świadomość młodych ludzi, i społeczeństwa. Trzeba przyznać panie prezesie, to dzięki panu, na ulicach wszyscy krzyczą ***** ***, a wasz koniec jest bliski, bo zło zawsze przegrywa.

Teraz robimy rewolucje. Chcemy świeckiego państwa, pełni praw kobiet, legalnej bezpiecznej aborcji, która była jest i będzie. Chcemy Rządu, który nie bawi się obywatelami jak kukiełkami, który nie dzieli na lepszych i gorszych, państwa, w którym wszyscy możemy żyć bez strachu i czuć się w tym kraju jak u siebie, czyli bezpiecznie.

Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.