knurow.pl
knurow.pl

Przebudowa przystanku autobusowego przy ul. Szpitalnej w Knurowie stała się jedną z ważniejszych inwestycji, realizowanych przez gminę w ostatnim roku. W miejscu starego przystanku powstało nowoczesne centrum przesiadkowe, wraz z ciągiem pieszym i ścieżką rowerową w pasie drogowym.

Planowane na 16 listopada br. otwarcie centrum przesiadkowego w Knurowie zostało przełożone na 23 listopada.

Na realizację zadania gmina Knurów pozyskała dofinansowanie unijne w wysokości 3 502 923,05 zł. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 7,3 mln zł. Projekt przewidywał wykonanie nowego placu manewrowego dla autobusów, wraz z budową zadaszonych peronów. Modernizacji infrastruktury pasażerskiej towarzyszy kapitalny remont, wraz z termomodernizacją budynku poczekalni, w której mieszczą się także lokale użytkowe oraz przebudowa wjazdów i zjazdów w obszarze ulicy Szpitalnej.

Aktualnie wykonawca robót prowadzi ostatnie prace wykończeniowe, zaś Zarząd Transportu Metropolitalnego testuje nową infrastrukturę pasażerską pod kątem dostosowania do autobusów przegubowych, równocześnie przygotowując nowy rozkład komunikacji miejskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz