Zarówno początkujący, jak i prawdziwi pasjonaci znajdą coś dla siebie w Jaskini Trolla.
Zarówno początkujący, jak i prawdziwi pasjonaci znajdą coś dla siebie w Jaskini Trolla.

- Zaczęło się od sklepu internetowego www.jaskiniatrolla.pl, który działa do dzisiaj. Brakowało jednak w Rybniku sklepu stacjonarnego, do którego można przyjść, zobaczyć grę, przetestować, porozmawiać, spotkać się z innymi pasjonatami. W sklepie mamy duży wybór otwartych gier, które można przetestować, korzystać z nich za darmo w godzinach otwarcia sklepu - wyjaśnia Michał Matuszak, właściciel sklepu.

Grę można również... wypożyczyć do domu, na tydzień. To już usługa płatna, około 20 zł za tydzień. Niektóre gry kosztują sporo, po kilkaset złotych. Dlatego sklep oferuje możliwość ich wypożyczenia. W cenie kilkudziesięciu zł za tydzień, bierzemy taką grę do domu. Możemy ją testować, pograć ze znajomymi czy zabrać na imprezę. Jeśli nam się spodoba, możemy zdecydować się na zakup albo... wypożyczyć kolejną. Nowości są dostępne w rybnickim sklepie w dniu premiery.

- Dostajemy je dzień-dwa wcześniej, dlatego możemy je zaproponować fanom w dniu ich oficjalnej premiery - wyjaśnia Michał Matuszak, właściciel sklepu.

Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, jak i prawdziwi pasjonaci.

- Zapraszamy całe rodziny. Na pewno podpowiemy grę odpowiednią do wieku i pasji dziecka. Znajdziemy już coś nawet dla kilkulatków, to proste gry, bardzo rozwijające jednak wyobraźnię - zapewniają w sklepie. Taka gra może rozpocząć naszą przygodę z tego typu rozrywką i na pewno będzie świetnym sposobem wspólnego spędzania wolnego czasu, wzmacniając naszą więź z dzieckiem.

Wytrawni kolekcjonerzy znajdą tu na przykład zestawy Lego sprzed 20-30 lat. Na półce stoją np. statki, które są... równolatkami właściciela sklepu!

Kiedy tylko znów nastąpi odmrożenie i możliwość spotykania się, na pewno powrócą noce z planszówkami, które cieszyły się sporą popularnością.

- Spotykaliśmy się w sobotę o godzinie 17 i graliśmy do niedzieli, do 2-3 w nocy. W takich imprezach uczestniczyło nawet 30-40 osób - opowiada Michał Matuszak.

Sklep zapraszał również na spotkania z autorami gier - w październiku gościł tutaj na przykład autor gier fabularnych "Mistrz Baśni" Marcin Kubies. Kolejne wydarzenia w planach, zapraszamy więc na Fanpage sklepu na Facebooku: www.facebook.com/JaskiniaTrollaRybnik

Jaskinia Trolla Sklep Hobbystyczny
Rybnik ul. Raciborska 9
Czynny w godz. 10-18
telefon 728 932 726
www.jaskiniatrolla.pl
sklep@jaskiniatrolla.pl

Komentarze

  • Karol Ohh 19 listopada 2020 10:26nie wiedziałem że takie miejsce jest w rybniku.. muszę się tam wybrac :D
  • Ale-Ksandra Na plus 18 listopada 2020 08:07Mój syn uwielbia puzzle, wybiorę się zobaczyć jaki jest wybór dla maluszków.
  • Arek Korzystam 17 listopada 2020 11:39Fajne miejsce, dobrze, że można wypożyczać.

Dodaj komentarz