UM Żory.
UM Żory.

Zawody odbyły się w dniach 12-13 listopada, na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Żorski klub reprezentowało dziewięciu zawodników i trzy zawodniczki.

Wszyscy żorscy pływacy, biorący udział w zawodach poprawili swoje rekordy życiowe. Najlepszym wśród zawodników „Salmo” w kategorii 14-latków okazał się Szymon Ignar, który wywalczył tytuł Mistrza Śląska na 200 metrów stylem zmiennym.

W kategorii do 12 lat Igor Pergół zdobył aż dwa złote medale i tym samym został podwójnym Mistrzem Śląska, w wyścigach na 50 m i 100 m stylem motylkowym. Dwa srebrne medale wywalczył Oliwier Kosmala, zajmując drugie miejsca w wyścigach na 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem grzbietowym. Brązowy medal zdobyła sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie: Igor Pergół, Oliwier Kosmala, Karol Zając, Maciej Wróbel. W tym samym składzie chłopcy wzięli też udział w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym i także zajęli trzecie miejsce na podium.

Wśród dziewczyn Urszula Śliwka wywalczyła srebro na 200 m stylem klasycznym oraz brąz w wyścigu na 100 m stylem klasycznym, w kategorii 12 lat.