post image
PKP Intercity.

Już w niedzielę 13 grudnia wejdzie w życie nowy, roczny rozkład PKP Intercity. Wprowadzonych zostanie kilka zmian, które powinny polepszyć kolejową ofertę dla województwa śląskiego. 

W nowym rozkładzie jazdy mieszkańcy Katowic zyskają codzienne połączenie z Berlinem. Jadący z Krakowa przez Opole i Wrocław pociąg IC Wawel zapewni dojazd do stolicy Niemiec w ciągu około 6 godzin. Nowy rozkład przyniesie także zwiększenie liczby par pociągów między Katowicami a Wrocławiem z 12 do 16. Także do Rzeszowa będzie więcej połączeń. Co więcej, skróci się czas przejazdu na trasie Katowice – Rzeszów z około 4 godzin do nawet 2 godzin i 52 minut w przypadku najszybszego pociągu.

Nowy rozkład przyniesie także zwiększenie liczby par pociągów między Katowicami a Krakowem z 8 do 19. Lepsze skomunikowanie Śląska z Małopolską będzie możliwe dzięki wykorzystaniu pierwszych efektów dobiegającej końca modernizacji linii E30. Skróci się także czas przejazdu między Katowicami a Krakowem – pociągi będą pokonywać tę trasę w czasie 57-70 minut.

W nowym rozkładzie jazdy, pociąg TLK Roztocze zapewni Raciborzowi i Katowicom połączenie z Chełmem i Bohuminem. Z kolei pociąg EIC Polonia zacznie jeździć przez Rybnik, dzięki czemu miasto zyska dodatkowe połączenie z Warszawą, Wiedniem i Czechami.

Zmiany pojawią się także w nowym rozkładzie Kolei Śląskich. Od 13 grudnia powróci weekendowy pociąg Kubalonka, z Gliwic przez Knurów i Rybnik do Wisły Głębce. Dzięki trwającemu remontowi trasy, w grudniu czas jazdy do Wisły skróci się o ponad 10 minut. 

W nowym rozkładzie ponownie pojawi się także wakacyjny pociąg TLK Wolin. Pociąg pojedzie codziennie w okresie 25.06-30.08.2021 z Bohumina do Świnoujścia. Po drodze zatrzyma się także w Rybniku i Knurowie.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.