www.zory.pl Program adresowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat
www.zory.pl Program adresowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 50 do 69. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata. 

Badania są skierowane do pań w wieku 50-69 lat. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w najbliższy wtorek, 1 grudnia w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Okrężna. Grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

By wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 lub na http:// www.mammo.pl/formularz. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. 

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy badane osoby, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.

Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.
 

Komentarze

Dodaj komentarz