Policja Żory Nadkomisarz Tomasz Walkowski od początku swojej służby związany jest z komenda policji w Żorach
Policja Żory Nadkomisarz Tomasz Walkowski od początku swojej służby związany jest z komenda policji w Żorach

Już na początku października komendant wojewódzki powierzył mu obowiązki zastępcy wraz z odejściem do innej jednostki ówczesnego wiceszefa żorskich stróżów prawa. Nadkomisarz Tomasz Walkowski odpowiada za pracę pionów kryminalnego i zwalczającego przestępczość gospodarczą oraz zespołu łączności i informatyki.

- Nowy zastępca komendanta w szeregi policji wstąpił 1 października 1991 roku i od początku związany był z wydziałem kryminalnym. W maju 2005 roku objął stanowisko zastępcy naczelnika pionu kryminalnego, a w grudniu 2018 roku został szefem wydziału – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji. 

Tomasz Walkowski jest z wykształcenia magistrem administracji, w 2011 roku ukończył szkolenie zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2001 odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2010 Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”, a w 2015 Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

W 2018 roku podczas finału wojewódzkiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2018" został doceniony za wyjątkową wiedzę zawodową i ogłoszony jednym z dwóch policjantów posiadających największą wiedzę i doświadczenie wśród nadzorujących pracę policjantów dochodzeniowo-śledczych na Śląsku.

Komentarze

Dodaj komentarz