UM Żory / Wojciech Bęczarski.
UM Żory / Wojciech Bęczarski.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje z całego województwa. Większość obiektów miała charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Jest także związana z wypoczynkiem, integracją społeczną oraz aktywnością rodzinną.

W kategorii przestrzeń publiczna główną nagrodę zdobyło Open Air Museum w Cieszynie. Z kolei trzy równorzędne wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego zdobyły: Park Miejski w Siewierzu zrealizowany w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy, Strefa Aktywności w Chorzowie oraz Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie.

Natomiast w kategorii obiekt użyteczności publicznej Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego otrzymały Siemianowice Śląskie za rewitalizację zabytkowej pływalni miejskiej. Trzy równorzędne wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego zostały przyznane dla Centrum Przesiadkowego w Żorach, Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w Lędzinach oraz Amfiteatru Muszelka w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Centrum przesiadkowe w Żorach budowano w latach 2018-2019. Budowa centrum była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w kwocie ponad 7 milionów złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz