UM Żory / DMKS.
UM Żory / DMKS.

W 2012 roku policjant zarejestrował się w bazie dawców szpiku fundacji DMKS, by móc uratować czyjeś życie. Już trzy lata później okazało się, że mundurowy ma genetycznego brata bliźniaka w województwie warmińsko-mazurskim. 15-letni wówczas chłopiec potrzebował pomocy, ponieważ chorował na białaczkę. 

W lipcu 2015 roku sierż. sztab. Dawid Wita oddał swój szpik nastolatkowi i uratował mu życie. Komórki macierzyste policjanta przyjęły się u chłopca.

W zeszłym roku mundurowy poznał tożsamość swojego genetycznego bliźniaka. Od tamtej pory ma stały kontakt z Mateuszem, który jest już zdrowy. 

W tym roku, fundacja DKMS przeprowadziła kampanię on-line „Jesteśmy zgodni” oraz „Pracodawco uratuj życie Pracobiorcy”. W sesji zdjęciowej wziął udział również sierż. sztab. Dawid Wita. Podobnie jak policjant  z Żor, także wielu z nas  może został dawcą szpiku i znaleźć swojego genetycznego bliźniaka, któremu uratuje życie! Aby zarejestrować się w bazie i dołączyć do ponad 9 mln osób na całym świecie, które są potencjalnymi dawcami, wystarczy wejść na stronę internetową DKMS. Tutaj dowiesz się jak możesz podarować innym szansę na życie.

Komentarze

Dodaj komentarz