Dominik Gajda.

W pierwszych dwóch tercjach piątkowego spotkania niewiele się działo. Gra była raczej wyrównana, zaś na pierwsze bramki musieliśmy poczekać do trzeciej tercji.

W 44. minucie katowiczanie mieli idealną sytuację by rozpocząć wynik spotkania. Jednak Kuronen nie trafił do pustej bramki. Chwilę później Zieliński bez większych problemów zdobył pierwszą bramkę dla GKS-u.

Nie trzeba było jednak długo czekać, by jastrzębianie odpowiedzieli na tą stratę. W 46. minucie za sprawą gola Marka Hovorki było już 1:1. Taki wynik utrzymywał się do 56. minuty spotkania, kiedy to katowiczanie ponownie przystąpili do ataku. Podanie na czystej pozycji otrzymał Jesse Rohtla, który nie zmarnował tej szansy i dał swojemu zespołowi zwycięstwo.

Tym samym JKG GKS Jastrzębie na dwunastu, zakończyło zwycięską serię. 27 grudnia JKH podejmie Energę Toruń, w ramach Pucharu Polski.

11 grudnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

0:1 Zieliński (Krężołek) 44:00
1:1 Hovorka (Jass, Rac) 45:20 5/3
1:2 Rohtla (Fraszko, Kuronen) 55:08

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Michałowski, Kostek, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.