Dominik Gajda.

Już od początku spotkania goście prezentowali wysoką skuteczność oraz dobrą defensywę. W pierwszej kwarcie zdecydowanie lepszą drużyną okazał się KKS Tarnowskie Góry, który wygrał ją 35:11. Rybniczanie mieli także problemy podczas drugiej kwarty.

- Tym razem mamy kłopoty bliżej kosza, po wjazdach lub grze wysokich co boleśnie pokazało potencjał przeciwnika. Liczne, dziwne gwizdki sędziów również nie pozwalają nam na agresję w obronie choć oczywiście wypracowana wcześniej przewaga rywali nie podlega dyskusji - informuje na facebook'u MKKS.

Już w trzeciej kwarcie rybniczanie podnieśli się i wygrali ją 7 punktami. Podobnie było w czwartej kwarcie, lecz nie pomogło to by wygrać całe spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 75:92 dla tarnogórzan.

W następną środę 16 grudnia, MKKS Rybnik zagra z Cracovią Kraków.