Policja Jastrzębie 22-latek był poszukiwany przez międzynarodowe Biuro Siren
Policja Jastrzębie 22-latek był poszukiwany przez międzynarodowe Biuro Siren

W sobotę około godziny 21.30 na ulicy 1 Maja mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który jechał drogą jednokierunkową pod prąd. 22-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

- Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że jastrzębianin jest poszukiwany przez Biuro Siren (funkcjonują w każdym z państw strefy Schengen, dzięki czemu polska policja ma stały, bezpośredni kontakt ze służbami innych krajów – przyp. red.) oraz nie ma uprawnień do kierowania pojazdami – informuje aspirant Halina Semik, oficer prasowa komendy w Jastrzębiu-Zdroju. 

Kierujący nie był w stanie udowodnić, że samochód należy do niego, uparcie powtarzał, że dopiero co go kupił. Ford został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 

- Następnego dnia do komendy zgłosił się właściciel pojazdu i zgłosił jego kradzież. W poniedziałek mundurowi na terenie jednego ze sklepów zauważyli mężczyznę podobnego do osoby podejrzanej o kradzież samochodu. 22-latek został zatrzymany – podkreśla rzeczniczka. 

W trakcie czynności mundurowi ujawnili przy nim marihuanę. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty krótkotrwałego użycia auta, posiadanie narkotyków, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz