Dominik Gajda / Archiwum.

W czwartkowy wieczór, reprezentacja Polski w hokeju zmierzyła się w spotkaniu z Węgrami. Mecz rozegrano w Katowicach.

Jeszcze do 59 minuty spotkania, Polska remisowała z Węgrami 1:1. Zwycięstwo dla Polski zdobył Dominik Paś, który na pięć sekund przed końcem spotkania zdobył kluczową bramkę. W 59. minucie i 55. sekundzie jastrzębianin otrzymał znakomite podanie od Damiana Kapicy, które zdołał wykorzystać.

Dziś w Katowicach odbędzie się drugie z planowanych towarzystkich starć z Węgrami.

Urodzony w 1999 roku Dominik Paś, jest wychowankiem JKH i sztandarowym przykładem jakości szkolenia na Jastorze.

- Przeszedł wszystkie możliwe szczeble, od naboru przez kolejne grupy wiekowe aż po seniorów. W ekstralidze zadebiutował w wieku 16 lat w sezonie 2015/2016 w barwach SMS U20 Sosnowiec, a do pierwszego zespołu JKH GKS trafił już w kolejnym sezonie, błyskawicznie stając się jednym z jego najważniejszych filarów. Znakomity, szybki napastnik, lubiący kombinacyjną grę. Nie boi się żadnego rywala - informuje JKH GKS Jastrzębie.

17 grudnia 2020, Katowice, 19:00
Polska - Węgry 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

1:0 Komorski (Wronka) 0:25
1:1 Garat (Nagy) 9:44 5/4
2:1 Paś (Kapica) 59:55.