Galeria Wiślanka w Żorach oferuje klientom blisko 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej
Galeria Wiślanka w Żorach oferuje klientom blisko 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej

Galeria Wiślanka od chwili otwarcia zapewnia swoim klientom w strefie food court dostęp do menu sieci gastronomicznych, dotychczas w większości nieobecnych w Żorach. Ostatnio poszerzyła ofertę o lokal największej sieci spaghetteri w kraju – Makarun, w którym goście centrum handlowego mogą zamówić potrawy przyrządzone w oparciu o najzdrowsze makarony durum i razowe, serwowane w postaci express.

Makarun stanowi doskonałą alternatywę dla dań typu fast-food, które są niezwykle popularne w naszym kraju. Pozycje menu skierowane są do osób, które cenią sobie nie tylko szybki serwis wydania, ale także zwracają uwagę na zdrowe składniki spożywanych przez siebie posiłków.

– Galeria Wiślanka ze względu na swój atrakcyjny zestaw najemców i lokalizację wydała się dla mnie idealnym miejscem na otwarcie restauracji. Żory, jako miasto samo w sobie, ma świetne zasięgi terytorialne i dobrą infrastrukturę, co pozytywnie rzutuje na prowadzenie tego typu biznesu. Nasza oferta skierowana jest dla każdego. Z przyjemnością można traktować spaghetti w wersji bolońskiej czy penne w wydaniu wegańskim jako lunch, obiad czy kolację. W pierwszych dniach otwarcia odnotowaliśmy duże zainteresowanie wśród osób młodych, starszych, a także rodzin z dziećmi. Jesteśmy dla wszystkich i każdy znajdzie u nas coś dla siebie – mówi Natalia Brachmańska, właścicielka lokalu Makarun w Galerii Wiślanka. 

W Makarun klienci mają do wyboru wiele sosów, zaczynając od klasycznego Mięsnego Bolka czy Carbo Siły, poprzez Wege Lolka, aż po łagodny sos szpinakowy Zielona Moc. Co ciekawe regularnie w menu pojawia się nowy sos miesiąca, przez co klienci mają możliwość spróbowania czegoś całkowicie nowego.


- Goście mają też możliwość wyboru swoich ulubionych dodatków, rodzaju makaronu, ale także tego, gdzie zjedzą swój makaron. Wszystkie dania podawane są w wygodnym opakowaniu umożliwiającym ich spożycie na mieście, w biurze lub domu. Ponadto w naszej ofercie znajdują się także pozycje przygotowane z myślą o wegetarianach i weganach – zaznacza pani Natalia.

Makarun to obecnie największa sieć spaghetteri w Polsce. Firma posiada swoje punkty sprzedaży w większości w dużych i średnich miastach. Koncept od początku, czyli od 2012 roku stał się gastronomiczną rewelacją, co potwierdziło przyznanie mu wielu prestiżowych nagród, np. w 2016 Food Business Award w kategorii “Fast-food”. Makarun jest też jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci restauracji w Polsce. W ostatnich latach firma rozpoczęła też ekspansję zagraniczną, uruchamiając swoje punkty sprzedaży m.in. w Dubaju, USA czy Algierii.

Galeria Wiślanka oferuje blisko 20 tys. mkw. GLA

Galeria Wiślanka to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Żorach, które oferuje klientom blisko 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej (GLA), na której swoje salony otworzyli m.in.: Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Sizeer, CCC, Tatuum, Monnari, Wojas, Ryłko, Solar, 4F, Orsay, Diverse, Greenpoint, Esotiq, Triumph, By o la la, Drogerie Polskie, Rossmann, KS SPORT, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, Vistula, Wólczanka, Bytom, Kubenz, Gatta, Home&You, Apart, Yes, Swiss, Vision Express czy Pepco. W najnowszym koncepcie handlowym otwarty został także popularny dyskont spożywczy Lidl, a na spragnionych kinowych premier czeka kino Helios. Ofertę gastronomiczną wzbogacają ponadto lokale m.in.: Pizza Hut, Makarun, Burger Route 66, American Ice Dream, Sopelek czy Lodomania. Z kolei rodzice chcący zapewnić rozrywkę swoim dzieciom mogą skorzystać z wygodnego placu zabaw zlokalizowanego na piętrze Galerii. Obiekt powstał tuż obok skrzyżowania drogi krajowej DK81 (zwanej potocznie „Wiślanką”) i drogi wojewódzkiej DW 935, która tworzy obwodnicę Żor i prowadzi do autostrady A1. Dla zmotoryzowanych obiekt oferuje wygodny parking na 600 samochodów. W zasięgu Galerii Wiślanka z dojazdem do 30 minut mieszka ponad 750 tysięcy osób (źródło: GFK). 

Komentarze

Dodaj komentarz