Archiwum.
Archiwum.

Sanepid zebrał zapotrzebowanie na testy nauczycieli nauczania początkowego, jest 190 tys. chętnych na przeprowadzenie testu przed rozpoczęciem roku szkolnego po feriach. Testowanie odbędzie się między 11 a 15 stycznia - poinformował dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

" - Sanepid już zebrał zapotrzebowanie na testy nauczycieli klas najmłodszych, nauczania początkowego, to jest 190 tys. chętnych na przeprowadzenie testu przed rozpoczęciem roku szkolnego po feriach. Czyli to jest 190 tys. nauczycieli klas 1-3 do przetestowania się w drugim tygodniu ferii - powiedział rzecznik.

Andrusiewicz wskazał, że jeżeli nie będzie wzrostu zakażeń, dzieci klas 1-3 szkół podstawowych, będą mogły wrócić do szkół 18 stycznia. Na chwilę obecną rząd wyklucza powrót do szkół uczniów starszych klas. 

Rzecznik dodał także, że "w granicach 30 tysięcy osób przejdzie przez laboratoria sanepidu, czyli próbki będą badane przez sanepid, pozostałe osoby będą skierowane do punktów drive-thru".

Testowanie będzie dobrowolne.

Rzecznik podkreślił, że testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa będzie dobrowolne. Wskazał, że nauczyciel, który uzyska wynik pozytywny, nie wróci do szkoły.

Komentarze

Dodaj komentarz