Dominik Gajda / Archiwum.

Początek spotkania okazał się lepszy dla gospodarzy, jednak podczas gdy rzeszowianie odskakiwali punktowo, w kolejnej akcji jastrzębianie wyrównywali. Walka punkt za punkt trwała do stanu 21:21. Jednak dzięki dobrej postawie Louatiego, Jastrzębski Węgiel odskoczył na dwa punkty przewagi. Po zagrywce na aut Butryna, jastrzębianie przy wyniku 24:22 zyskali setbole. Rzeszowianie zdołali wybronić się tylko raz i przegrali pierwszą partię 23:25.

Pierwsze minuty drugiego seta to przewaga gości. To przede wszystkim zasługa Hachdadiego, który pokazał się z dobrej strony na zagrywce. Kilka asów serwisowych powiększyło przewagę jastrzębian, którzy w pewnym momencie prowadzili już 17:11. Ostatecznie drugą partię zakończył efektowny blok Luatiego na Butrynie. Jastrzębianie wygrali drugi set 25:18.

W trzecim secie gra wyglądała podobnie do tej, którą widzieliśmy podczas pierwszej partii, gdzie toczyła się walka punkt za punkt. Od stanu 20:20, jastrzębianie wywarli presję na gospodarzach i odskoczyli na dwa punkty przewagi. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22 dla Jastrzębskiego Węgla, który wygrał spotkanie 3:0.

W tabeli PlusLigi, Jastrzębski Węgiel zajmuje drugą pozycję, ustępując tylko zespołowi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Butryn, Drzyzga, Jendryk, Tammemaa, Buszek, Cebulj, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi, Woicki, Hain, Krulicki

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Szalacha, Szymura, Louati, Popiwczak (libero) oraz Fornal, Tervaportti.