Koleje Śląskie.
Koleje Śląskie.

W niedzielę 3 stycznia, pociągi ponownie pojadą do Wisły. Początkowo szlak miał zostać otwarty 13 grudnia, jednak z uwagi na opóźnienia w dostawie urządzeń, otwarcie trasy przesunięto.

- Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów – informował w grudniu „Raport Kolejowy”.

Jeszcze pod koniec grudnia rozpoczęły się testy na tej trasie kolejowej. Teraz pociągi wracają z większą prędkością.

- Od niedzieli pociągi pojadą z większą prędkością (do 100 km/h) na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut. Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze – wskazuje Katarzyna Głowacka, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach inwestycji na odcinku Bronów (Chybie) - Skoczów położono 14 km nowych torów. Wymieniono także sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano również  most na Wiśle w Skoczowie.

To jednak nie koniec remontów na tej trasie. Ponownych utrudnień możemy spodziewać się wiosną.

 - Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów – Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku – dodaje rzecznik prasowy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w grudniu 2021 r. Wartość inwestycji to prawie 460 mln zł, z czego 85% pochodzi z funduszy unijnych.

Szczegółowy rozkład pociągu Kubalonka z Gliwic przez Knurów, Leszczyny, Rybnik i Żory znajdziemy tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz