Pixabay.com
Pixabay.com

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawicieli polskiego rządu ogłoszono, że już 18 stycznia do nauczania stacjonarnego powrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych. W konferencji uczestniczyli minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.

- Krokiem, który możemy obecnie wykonać jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - przekazał minister zdrowia. 

Zdaniem ministrów, powrót dzieci do szkół możliwy jest dzięki stabilnej sytuacji w kraju oraz dużego buforu bezpieczeństwa łóżek covidowych. Nauka stacjonarna w szkołach ma być tak zorganizowana, by ograniczać kontakt uczniów na korytarzach. 

W zajęciach stacjonarnych będą mogli uczestniczyć uczniowie bez objawów chorobowych oraz gdy ich domownicy nie przebywają w izolacji. Spore zadanie czeka także dyrektorów szkół. Bowiem będą musieli tak zorganizować zajęcia, by podczas przebywania w szkole, klasy nie miały ze sobą kontaktu lub byłby to kontakt ograniczony do minimum.

Pozostałe obostrzenia jednak zostają.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - wskazał minister Niedzielski.

Pozostałe obostrzenia zostają utrzymane co najmniej przez kolejne 2 tygodnie, czyli do 31 stycznia. Nadal w ograniczonym trybie będą funkcjonowały hotele, galerie handlowe czy restauracje. Zamknięte pozostają stoki narciarskie. 

Komentarze

Dodaj komentarz