KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

Przed rozpoczęciem jazdy kierujący musi wykonać szereg czynności nim ruszy w trasę. Zimą dochodzi do nich odśnieżenie samochodu, o czym wielu kierowców zapomina. To o tyle istotne, że zalegający na aucie śnieg w chwili spadania z pojazdu będącego w ruchu utrudnia jazdę samym kierującym i stanowi zagrożenie na drodze dla pozostałych uczestników.

- Śniegu musimy pozbyć się nie tylko z dachu, ale także z szyb, bagażnika i maski. Istotne jest także dostateczne pole widzenia kierowcy. Co ważne, należy również oczyścić tablice rejestracyjne, a także przednie i tylne światła, by zalegający śnieg i lód nie zmniejszały jasności świecenia reflektorów - informuje wodzisławska komenda policji.

Policja przypomina także, że auto należy odśnieżać na wyłączonym silniku, gdyż w innym przypadku takie zachowanie będzie traktowane jako wykroczenie.

Dziś policjanci z Wodzisławia Śląskiego byli wyrozumiali dla kierowców i zastowali wśród nich środki wychowawcze. Jednak za nieodśnieżenie pojazdu lub zrobienie tego w sposób niechlujny, grozi mandat do 500 zł i 6 punktów karnych, zaś za posiadanie nieczytelnych tablic rejestracyjnych 100 zł i 3 punkty karne. 

Komentarze

  • Mariusz Odśnieżanie samochodów 14 stycznia 2021 21:53Tu się z Policją zgadzam w 100 procentach. Za jazdę nie odśnieżonym samochodem powinny być wysokie kary. Żadne tam pouczenia. Na dzień dobry mandat 500 PLN. Z powodu takich leniwych kierowców nie jeden już stracił życie ale do debili to nadal nie dociera a szczególnie do "niedzielnych" kierowców.

Dodaj komentarz