Dominik Gajda.
Dominik Gajda.

56-letni szkoleniowiec obejmie drużynę Jastrzębskiego Węgla po Luke’u Reynoldsie. Kim jest nowy trener? To wielokrotny reprezentant Włoch, który w barwach narodowych zanotował 418 występów. 

Będąc zawodnikiem, Gardini siedmiokrotnie sięgał po tytuły mistrza kraju. Trzykrotnie został także mistrzem świata (1990, 1994, 1998). Dwa razy został medalistą olimpijskim. W Atlancie (1996) wywalczył z kadrą narodową srebro, natomiast w Sydney (2000) brąz. 

Tuż po zakończeniu kariery, Gardini został dyrektorem sportowym w Modenie. W 2011 roku rozpoczął karierę szkoleniowca. Gardini pracował już z reprezentacją Polski, ponieważ w latach 2011-2013 był asystentem trenera Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski.

- W poszukiwaniu następcy Luke’a Reynoldsa kierowałem się dwoma kryteriami. Pierwsze z nich, to dorobek i doświadczenie trenerskie nowego szkoleniowca, a drugie to dobra znajomość PlusLigi. Andrea Gardini spełnia oba te kryteria. Jego osiągnięcia sportowe jako zawodnika są imponujące. Niewielu siatkarzy na świecie może poszczycić się takimi wspaniałymi wyczynami jak on. Jako trener również sięgnął już po najwyższe trofea, a poprzez wieloletnią pracę w Olsztynie i Kędzierzynie-Koźlu polska liga jest mu dobrze znana. Jastrzębski Węgiel zawsze walczy o najwyższe cele i nie inaczej jest w tym sezonie. Jestem przekonany, że z Andreą Gardinim na ławce trenerskiej jesteśmy w stanie je zrealizować – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.   

Andrea Gardini obowiązki szkoleniowca przejmie po meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. 

źródło: Jastrzębski Węgiel.

Komentarze

Dodaj komentarz