Dominik Gajda.

Początek sobotniego spotkania okazał się lepszy dla gości, którzy chwilę po rozpoczęciu meczu prowadzili już 4:0. Jastrzębianie próbowali odrabiać straty, jednak ciągle to olsztynianie mieli kilkupunktową przewagę. Ekipa gości była nie do zatrzymania i prowadziła już 17:9, ostatecznie zwyciężając pierwszy set (25:21).

Drugi set to już bardziej wyrównany przebieg, jednak to znów goście byli z przodu. Po chwili prowadzenia przez jastrzębian (10:9), goście zaczęli odrabiać straty i z każdą kolejną akcją skutecznie rozpoczęli odrabianie strat. Wygrali także drugą partię 25:20.

Trzeci set to być albo nie być dla jastrzębian. Impuls do boju dla gospodarzy dała znakomita akcja, podczas której Szymura wystawił piłkę zza sędziowskiego słupka do Louatiego. Ten skutecznie zaatakował w boisko (4:2). Kolejne piłki to wymiana punkt za punkt (9:9). Mimo, że goście odskoczyli jastrzębianom na kilka punktów, ci rozpoczęli pogoń po zwycięstwo. Przy stanie 20:20, jastrzębianie mieli kilka skutecznych akcji, dzięki czemu mieli pierwszą piłkę setową w tym meczu (24:23). Ostatecznie pomarańczowi wygrali trzecią partię 27:25.

Czwartą część spotkania ponownie lepiej rozpoczęli olsztynianie i po chwili prowadzili już 11:6. Po kilku minutach jastrzębianom udało się odrobić straty i budować przewagę punktową. Ostatecznie gospodarzom udało się wygrać czwarty set 26:24.

Decydujący piąty set okazał się szczęśliwy dla jastrzębian. Po chwili od rozpoczęcia tie-breaku, jastrzębianie prowadzili już 5:1. Nie oddali prowadzenia do końca spotkania i wygrali ostatnią partię 15:9, zaś cały mecz 3:2.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 20:25, 27:25, 26:24, 15:9)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Gierżot, Louati, Kosok, Szalacha

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Stępień, Teriomenko, Poręba, Żaliński, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Schott

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt