Dominik Gajda / Archiwum.

Mogło się wydawać, że w pierwszej tercji lepszą dyspozycję będą mieli goście. Jednak to jastrzębianie zjeżdżali na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, które zapewnił w 2. minucie Zackary Phillips.

Druga odsłona przyniosła jeszcze więcej emocji. W 22. minucie Jan Sołtys wykorzystał błąd rywala w defensywie, przejął krążek i w znakomity sposób zdobył bramkę. W przedostatniej minucie drugiej tercji Kamil Wałęga podwyższył wynik spotkania na 3:0.

W trzeciej tercji gospodarze skupili się na podtrzymaniu prowadzenia. Goście wyraźnie byli już zmęczeni, co wykorzystali jastrzębianie w 43. minucie. Maris Jass zdołał pokonać Saundersa strzałem zza bramki. Mieliśmy już 4:0 i tak pozostało do końca spotkania.

4:0 Jass (Jarosz) 42:43

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Paś, Urbanowicz, Hovorka - Sevcenko, Kostek, Kasperlik, Rac, Phillips - Jass, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Wróbel - Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

W tabeli, JKH GKS Jastrzębie zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 71 punktów. Tuż za nim znajduje się GKS Tychy, który zdobył dotąd 70 punktów.

źródło: jkh.pl