https://www.luteranie.pl/ Ks. Marcin Makula za dwa dni będzie konsekrowany na Ewangelickiego Biskupa Wojskowego 
https://www.luteranie.pl/ Ks. Marcin Makula za dwa dni będzie konsekrowany na Ewangelickiego Biskupa Wojskowego 

W sobotę o godzinie 11 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość konsekracji księdza Marcina Makuli na Ewangelickiego Biskupa Wojskowego.

„Z uwagi na sytuację epidemiczną uczestnictwa w transmisji uroczystości. Będzie ją można oglądać: na kanale YouTube parafii w Golasowicach oraz na profilu Fb Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego” - czytamy na stronie https://www.luteranie.pl.

Jak podaje Wikipedia, biskup elekt wychowywał się w Żorach, gdzie jego ojciec był proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Faktycznie pełni godność Ewangelickiego Biskupa Wojskowego już od 1 stycznia.

W 1999 roku ukończył Chrześcijańską Akademię Teologii w Warszawie z zakresu teologii ewangelickiej. Ordynowany na duchownego 5 września 1999 roku, pracował jako wikariusz w parafiach w Szczecinie i Bydgoszczy. Później administrował ewangelicką wspólnotą w Słupsku. Od 1999 do 2005 roku był jednocześnie kapelanem Wojska Polskiego. W 2005 wybrany proboszczem parafii w Golasowicach w powiecie pszczyńskim.  

Od 2017 roku jest członkiem Synodu - najwyższej władzy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  

Komentarze

Dodaj komentarz